Kui tihti teie veebipoe valikusse tuleb kasutatud jalgrattaid juurde?

Üldiselt üritame jalgrattaid korda teha ja lisada veebipoodi iga nädal. Kuna kevad ja suvi on kiiremad ajad seoses hoolduste ja muude asjadega, siis sel ajal tuleb neid vähem kui näiteks talvel, mil on ilusasti aega rattaid korda teha.

Kui hetkel valikus pole meelepärast ratas, siis käi aegajalt vaatamas või kirjuta meile oma soovidest, sest äkki just selline ratas ootab kordategemist :)

Miks osta kasutatud jalgratas reCycle.ee veebipoest?

Põhjus on lihtne - pahatihti on eraisikutelt ostetud jalgratas kehvemas seisukorras. Näiteks teiste portaaide kaudu eraisikutelt ostes ei ole võimalik teada kas jalgratas on töökorras või mitte, ostetakse nö põrsast kotist. Meie juures on kõik jalgrattad läbinud põhjaliku ülevaatuse ning kasutatud jalgrataste puhul vahetame välja kõik kulunud komponendid, et jalgratas oleks sõidukorras - seetõttu julgeme anda ka 3 kuud garantiid. 

Miks peaksin eelistama kasutatud jalgratast uuele jalgrattale?

Hea küsimus! Siinkohal tuleb mängu hinna-kvaliteedi suhe. Nimelt on kasutatud jalgrataste hind küll oluliselt madalam võrreldes uute jalgratastega, kuid nende kvaliteet on siiski väga hea , sest taastamise käigus vahetatakse välja kõik kulunud osad. Lisaks on näha, et vanasti oli tootmise ja toormaterjali, nagu näiteks terase, kvaliteet oluliselt parem kui tänapäeval, st asjad olid mõeldud kestma.

Kasutatud jalgrataste kasuks räägivad mitmed argumendid, nagu näiteks soodsam hind, hea kvaliteet, retro-disain, vähem silmatorkav välimus (ei ahvatle vargaid nii palju) ja suhteliselt soodsad ülalpidamiskulud.

Nt laste ja noorte puhul pole alati uue jalgratta soetamine kõige otstarbekam, sest nad kasvavad kiiresti välja oma suurusest ja siis on taas vaja suuremat jalgratast.

Samas uus jalgratas on ikkagi uus asi - kui kõrgem hind ei häiri ja soovite kriimuvaba jalgratast, siis võite valida meelepärase velo meie uute jalgrataste hulgast.  

Kuidas toimub jalgratta tellimine ja kättesaamine?

Jalgratta saab tellida ja selle eest maksta otse meie veebilehel. Selleks peate valima välja meelepärase jalgratta, lisama selle ostukorvi ning suunduma kassase. Seejärel tuleb sisestada tellija andmed, kättetoimetamise aadress ning viimaseks tuleb jalgratta eest tasuda. Kui te ei soovi, et jalgratas saadetakse kulleriga, siis on sellele võimalik ka ise Tartusse järele tulla. Kui aga saatmisviisiks valitakse kullerteenus, siis toimetab kuller jalgratta Teieni mõne päeva jooksul, mille järel saate nautida mõnusat veeremist oma kaherattalise sõbraga. 

Kui palju maksab jalgratta kullerteenus?

Jalgratta transport Eesti piires maksab 11,90€. 

Kas jalgrattaid saab osta ka järelmaksuga?

Jah, meil on võimalus kasutada Liisi järelmaksu ja Esto järelmaksu. Selleks peate lisama toote ostukorvi, täitma oma andmed ning valima makseviisiks Liisi või Esto järelmaksu. Seejärel ilmub täitmiseks Liisi või Esto järelmaksu taotlusankeet. Peale ankeedi täitmist tuleb oodata vastust taotluse kohta. Kui see on positiivne, siis saadab järelmaksu pakkuja Teile lepingu digitaalseks allkirjastamiseks. Kui kõik see on tehtud, siis paneme jalgratta Teie poole teele. 

Kui suurt ratast lapsele/noorele osta?

Lapsele/noorele on soovituslik osta jalgratas pikkuse järgi. Toon järgnevalt ligikaudse lapse pikkuse ja vastava ratta suuruse. Laste ja noorte rataste puhul mängib pisut rolli ka raami suurus - mõned on veidi madalamad ja mõned kõrgemad. 

Lapse pikkus (cm) - ratta suurus tollides

85cm   - 100cm     : 12"

95cm   - 120cm     : 16"

120cm - 140cm     : 20"

140cm - 160cm     : 24"

160cm -->              : 26"

Väiksem number tähistab pikkust, kus laps võiks juba alustada sõitu antud suurusega ja suurema numbri/pikkuse juures hakkab ratas juba väikseks jääma.

Millest sõltub kasutatud jalgrataste müügihind?

Meie kasutatud jalgrataste müügihind sõltub eelkõige konkreetset tüüpi jalgratta turuhinnast/nõudlusest, jalgratta väljanägemisest ning taastamisele kulutatud summast.